Oleme siia lehele kogunud turunduse, müügi- ja marketingialaseid artikleid, arvamusi ning nõuandeid erinevatelt autoritelt ning ettevõtetelt.


Videoraamatud

Väidan, et raamatute lugemine on tänapäeval luksus. Luksuslikuks muudab selle aeg. Aega on meil aga vähe ning seda enam väärtustame me aja kasutamist. Raamatute lugemine avardab meie maailmavaadet ning loob uusi põnevaid ideid oma äri- või elukorralduse paremaks muutmiseks. Kui aga aega ei ole raamatut lugeda või raamatut ei ole aega valida, siis võib saada abi ka videoraamatutest. Peep Laja on oma turundusblogis alustanud uut projekti Videoraamatud. Ta on oma video raamatukokkuvõtetega avanud paljude inimeste meeled ja loonud valmisoleku enda täiendamiseks ning raamatulugemise traditsiooni taasavastamiseks. Näidiskokkuvõtted: Rework ja I Love You More Than My Dog. Videoraamatutes käsitlevate raamatute nimekirja saate vaadata siit.


Milleks turundusplaan

Järjest tiheneva konkurentsi tingimustes ei saa ükski ettevõtte või ettevõtja loota, et kui tal on oskus midagi toota, siis ilmtingimata leidub toodetule ka ostja. Konkurentsitihedal ja tarbijakesksel turul suudab pikaaegselt edukas olla ainult see, kes lähtub oma tegevuste kavandamisel turunduskontseptsioonist. See tähendab, et kõigepealt määratakse kindlaks see, mida tarbijad vajavad ja soovivad, ning seejärel kohandatakse tootmine ja turundusmeetmestik vastavaks nendele lähteandmetele……. Lugemiseks klikka siia artiklile viitavale lingile.

Turundusmeetmestik

Klassikaline turundusmeetmestik koosneb neljast elemendist – toode, hind, turustus ja toetus. Kõik need elemendid on omavahel väga tihedalt seotud ning ühte puudutavad otsused mõjutavad otseselt teisi. Seega tuleb iga konkreetse turundusmeetme kujundamisel alati arvestada ka kõikide teiste elementidega. …… Lugemiseks klikka siia artiklile viitavale lingile.

Turunduse eelarve

Üks oluline küsimus turundusplaani paika pannes on ka see, kui palju mingi tegevuse peale tuleks raha eraldada või kui palju on seda üldse võimalik kulutada. Selleks, et omada võimalikult täpset ülevaadet olemasolevatest võimalustest tuleb paika panna korralik eelarve……. Lugemiseks klikka siia artiklile viitavale  lingile.

Infoportaalide teenuse iseloomustus

Enamus infoportaale müüvad oma klientidele reklaampinda oma kodulehel. Osa infoportaale (e-poed) müüvad ka mitmesuguseid tooteid ja teenuseid. Samas leidub ka infoportaale, kes küsivad kasutajatelt raha reklaami mitte näitamise eest…. EASi kodulehele viiv artikli link

Reklaami ja kujunudusteenuse iseloomustus

Reklaamiettevõtted jagunevad peamiselt kaheks eristuvaks grupiks: kompleksseid reklaami- ja turundustegevusi pakkuvateks agentuurideks ning kitsamalt teatud reklaamivaldkonnale spetsialiseerunud ettevõteteks….EASi kodulehele viiv artikli link


Meie inimestest ja inimestelt

  • ÄRIPÄEV, Karjäär /Pille-Mai Mandre ujub edasi ka tundmatus vees
  • ÄRIPÄEV, Meelipaitavad Ärilõunad /autorid: Pille-Mai Mandre ja Evelyn Laar
    “Kui tihti tabate end keset ärilõunat äratundmiselt, et see olukord on juba olnud – sama toit, jook ja väljaöeldud mõttejupp … Kui ärilõunad kisuvad rutiinseks, on aeg harjumuspärasest välja murda ja proovida midagi värskendavat.(link artiklile)
  • EESTI PÄEVALEHT, Ärileht / Tarkus taskus või sülearvutis/  Autor: Pille-Mai Mandre

Mobiilid ja pihuarvutid muutuvad üha võimekamaks. Mis saab arvutitest?

Kas arvutitööstuses üldse tasubki arendusele eriti suurt rõhku panna, kui areng liigub niigi väiksemate mõõtmete ja kõik-ühes-lahenduste poole? Kuid kas te eelistaksite kodus telerit vaadata mobiiltelefonist või suurelt ekraanilt? Sama paralleeli võib tõmmata ka arvutite maailma. ….(link artiklile)

  • MEDIAPLANET  Kaasaegne tehnika ja uued võimalused / Infotehnoloogia roll meie tegemistes / Autor:Pill-Mai Mandre
    Infotehnoloogia on märkamatult imbunud enamuse meie igapäevastesse tegemistesse,kas siis otseses või kaudses mõttes…. (link artiklile)

Veel kasulikke Linke ja lugemist: